4. Ankara Film Festivali

4. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ
Emek Ödülü Ahmet Mekin
Tv Ödülleri Lütfü Özalay, Ziya Öztan
ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI/
Seçiciler Kurulu
Alim Şerif Onaran, Ahmet Mekin, İrfan Demirkol, Perihan Savaş, Mutlu Parkan, Rekin Teksoy, Ziya Öztan
En İyi Film Gizli Yüz Ömer Kavur
En İyi İkinci Film Suyun Öte Yanı Tomris Giritlioğlu
En İyi Üçüncü Film Seni Seviyorum Rosa Işıl Özgentürk
En İyi Yönetmen Ömer Kavur Gizli Yüz
En İyi Kadın Oyuncu Meral Çetinkaya Suyun Öte Yanı
En İyi Erkek Oyuncu Ödüle değer çalışma bulunamadı
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Yasemin Alkaya Kurt Kanunu
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu İsmet Ay Seni Seviyorum Rosa
En İyi Senaryo Ödüle değer çalışma bulunamadı
En İyi Görüntü Yönetmeni Ertunç Şenkay Seni Seviyorum Rosa
En İyi Sanat Yönetmeni Gürel Yontan Menekşe Koyu
En İyi Kurgu Mevlüt Koçak Ateş Üstünde Yürümek, Bekle Dedim Gölgeye, Eskici ve Oğulları, Gizli Yüz, Seni Seviyorum
En İyi Özgün Müzik Thesia Panayiotou Seni Seviyorum
En İyi Işık Mustafa Koçyiğit Ateş Üstünde Yürümek, Devlerin Ölümü, Seni Seviyorum Rosa, Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu
En İyi Jenerik Ödüle değer çalışma bulunamadı
En İyi Stüdyo Sinefekt
Umut Veren Yeni Yönetmen Oğuzhan Tercan Uzlaşma
Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Vildan Kara Menekşe Koyu
Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu Emin Sivas Piano Piano Bacaksız
Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı Ayşenur Arslan Ölürayak
KISA FİLM VE BELGESEL YARIŞMASI
Seçiçiler Kurulu: Erim Gözen, Şahin Yenişehirlioğlu, Nazlı Eray, Faruk Kalkan, Yavuzer Çetinkaya
Video
En İyi Film Yolculuk Melih Kançelik
Seçici Kurul Özel Ödülü Yön Duran Dolu
Canlandırma
En İyi Film Çevre Üzerine Minik Bir Film Fethi Kaba
Seçili Kurum Özel Ödülü Sıfır Noktası Nilgün Bayraktaroğlu
16-35 Mm
En İyi Film Lapsus Mustafa Altıoklar
Belgesel
En İyi Film İzmir İzmir Rağıp Taranç
Seçici Kurul Özel Ödülü Zamana Karışmak Enis Rıza
KARİKATÜR YARIŞMASI
Büyük Ödül Kadir Doğruer
Başarı Ödülleri Mahmit Tibet, Ahmet Erkanlı, Cumhur Gazioğlu, Muhammed Şengöz, Yaşar Babalık, F. Gürcan Mermertaş

Author: admin